Προσφορές και χορηγίες από ιδιώτες τοπικούς επιχειρηματίες και παραγωγούς με τη συμβολή του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων πάντα κοντά στους εκπαιδευτικούς, ικανοποιεί τις ανάγκες του Σχολείου εξασφαλίζοντας χορηγίες από επιχειρήσεις και εταιρείες.

Αγορά τεχνολογικού εξοπλισμού, εμπλουτισμός της σχολικής βιβλιοθήκης με βιβλία και εκπαιδευτικό υλικό, όπως: τουβλάκια lego για πολλαπλές εκπαιδευτικές χρήσεις, σετ εκπαιδευτικής ρομποτικής, beebot και δάπεδα, σετ με υλικά πειραμάτων Φυσικής και Χημείας, καθώς και χειραπτικού υλικού για τα Μαθηματικά.

Εμπλουτισμός της σχολικής βιβλιοθήκης με αγορά νέων βιβλίων.

Με αυτόν τον τρόπο δίνεται στο Σχολείο η δυνατότητα συμμετοχής για άλλη μια χρονιά σε διαγωνισμούς εκπαιδευτικής ρομποτικής, ενώ ταυτόχρονα παρέχονται ευκαιρίες αναβάθμισης του εκπαιδευτικού έργου με τη χρήση σύγχρονων μεθόδων και μέσων.