Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων ανακοινώνει την απόκτηση απινιδωτή

Αγαπητοί γονείς, δάσκαλοι και μαθητές,

Ο Σύλλογος Γονέων και Κηδεμόνων σάς ευχαριστεί θερμά για τη μεγάλη ανταπόκρισή σας στην πολύ σημαντική δράση με την κόκκινη καρδιά, που γέμισε πολλές φορές με καπάκια, και αυτό οφείλεται σε όλους εσάς και την αμέριστη συμμετοχή σας!

Απροσδόκητα μεγάλη είναι η χαρά μας γιατί ήδη ο σκοπός μας επετεύχθη!

Ενημερωθήκαμε πως, μετά από κινητοποίηση των συγχωριανών μας Γεωργίου Σιδηρά και Μαρίας Χαλκίδου, σε συνεργασία και με άμεση ανταπόκριση από τον Αντιδήμαρχο Πολιτικής Προστασίας Κωνσταντίνο Κουγιουμτζίδη, ο Δήμος Θέρμης μας χορήγησε τον φορητό απινιδωτή καρδιάς, ως μια κίνηση αγάπης και αλληλεγγύης σε κάθε συνάνθρωπο του τόπου μας!

Η παράδοση του απινιδωτή καρδιάς έγινε την Τρίτη 17 Μαΐου 2022 από τον Αντιδήμαρχο Πολιτικής Προστασίας κ. Κωνσταντίνο Κουγιουμτζίδη στην πλατεία του Αγίου Αντωνίου, ο οποίος τοποθετήθηκε στο Πνευματικό Κέντρο, προς χρήση από όλους τους κατοίκους!

Σε σύντομο χρονικό διάστημα θα κανονιστεί και η ενημέρωση των κατοίκων για την χρήση του.

Η συλλογή καπακιών συνεχίζεται με σκοπό την αγορά ενός ακόμα απινιδωτή για το Μονοπήγαδο!

Με εκτίμηση,

Το Διοικητικό Συμβούλιο