Η Γ΄ και η Ε΄ τάξη συμμετέχουν σε δράση για το περιβάλλον

Την Τρίτη 10 Μαΐου 2022 οι μαθητές της Γ΄ και της Ε΄ τάξης συμμετείχαν σε δράση για την προστασία του περιβάλλοντος μεταφέροντας στην πλατεία του χωριού όσα πλαστικά καπάκια συγκεντρώθηκαν στον χώρο του Σχολείου και τα έβαλαν στη μεταλλική καρδιά που είχε τοποθετηθεί εκεί με σκοπό την ανακύκλωσή τους μόλις τρεις ημέρες νωρίτερα με πρωτοβουλία του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων.

Η συλλογή και ανακύκλωση των πλαστικών καπακιών γίνεται με στόχο την αγορά ενός απινιδωτή καρδιάς, ο οποίος θα εξυπηρετεί τις ανάγκες των κατοίκων του Αγίου Αντωνίου, της Σουρωτής και του Μονοπήγαδου.

Ελπίζουμε αυτή η καρδιά να γεμίσει και να αδειάσει πολλές φορές, ώστε η αγορά του απινιδωτή να γίνει όσο το δυνατόν πιο σύντομα!