10η Πανελλήνια Ημέρα Σχολικού Αθλητισμού

Το Σχολείο μας συμμετείχε στον εορτασμό της 10ης Πανελλήνιας Ημέρας Σχολικού Αθλητισμού την Παρασκευή 29 Σεπτεμβρίου 2023 με κεντρικό σύνθημα “Η Κίνηση δίνει Ζωή“.

Οι μαθητές/τριες του Σχολείου μας επισκέφτηκαν το δημοτικό γήπεδο της Σουρωτής, όπου η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, η Ομοσπονδία Χειροσφαίρισης Ελλάδος και ο Δήμος Θέρμης συνδιοργάνωσαν αθλητική δράση με τροποποιημένα παιχνίδια στίβου  και χειροσφαίρισης.

Τα παιδιά γνώρισαν από κοντά και συμμετείχαν σε σκυταλοδρομίες, άλματα, εμπόδια και χειροσφαίριση (χάντμπολ) κάτω από την επίβλεψη και την καθοδήγηση έμπειρων ομοσπονδιακών προπονητών.

Ευχαριστούμε θερμά τον Σύμβουλο ΠΕ11 κ. Στέλιο Πατμάνογλου για την παρουσία του στη δράση και τη γενικότερη υποστήριξή του!