Βράβευση του Σχολείου μας για τη συμμετοχή του στο πρόγραμμα Erasmus+

Το Σχολείο μας συμμετείχε στην ημερίδα διάχυσης των αποτελεσμάτων του προγράμματος Erasmus+ με τίτλο: Young learners embrace social inclusion and social involvment” (YESI), μια πραγματική γιορτή με την ενεργό συμμετοχή σχολείων της Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Ανατολικής Θεσσαλονίκης, η οποία έγινε στο Πολιτιστικό Κέντρο Θεσσαλονίκης την Πέμπτη 2 Ιουνίου 2022.

Το πρόγραμμα υλοποιήθηκε στο Σχολείο μας κατά τη διάρκεια των σχολικών ετών 2020-2021 (Ε΄ τάξη) και 2021-2022 (ΣΤ΄ τάξη). Στην εκδήλωση την παρουσίαση του προγράμματος πλαισίωσαν οι μαθητές/τριες της Γ΄ τάξης.

Μέσα από το πρόγραμμα οι μαθητές/τριες ήρθαν σε επαφή με δραστηριότητες που είχαν ως στόχο την καλλιέργεια δεξιοτήτων ώστε να γίνουν ενεργοί πολίτες του κόσμου, οι οποίοι προστατεύουν και υπερασπίζονται τα ανθρώπινα δικαιώματα, σέβονται και αποδέχονται το διαφορετικό και εξελίσσονται σε ολοκληρωμένες προσωπικότητες.

Στην ημερίδα έγινε βράβευση των εκπαιδευτικών που συντόνισαν και υλοποίησαν το πρόγραμμα.

ΒΡΕΧΕΙ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ 9